Jak wygląda montaż kotła na biomasę?
Podstawą bezpiecznej, bezproblemowej i długoletniej eksploatacji instalacji grzewczej opalanej biomasą jest prawidłowo dobrany i zainstalowany kocioł. Warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy pomogą dobrać kocioł ze względu na pojemność spalania, uwzględniając przy tym bilans cieplny budynku. Równie ważne jest, aby wszystkie prace instalacyjne przebiegały zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Montaż i rozruch kotła na biomasę warto oddać w ręce doświadczonego instalatora.
Najlepiej, jeśli będzie to osoba, która rekomendowana jest przez producenta danego urządzenia grzewczego i przeszła odpowiednie szkolenie w zakresie nowoczesnych urządzeń grzewczych. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystkie czynności instalacyjne zostały przeprowadzone prawidłowo.
Podczas profesjonalnego montażu pieca na biomasę fachowiec sprawdzi, czy kotłownia spełnia wszystkie niezbędne wymagania. Koniecznie należy prawidłowo podłączyć kocioł do przewodu dymowego i instalacji grzewczej. Kolejnym etapem jest montaż naczynia wzbiorczego w odpowiednim punkcie instalacji. Później można przejść do podłączenia sterownika i pozostałego osprzętu kotła. Kiedy te podstawowe czynności instalacyjne zostaną przeprowadzone, można przejść do napełnienia i odpowietrzenia instalacji.
Fachowiec dokonujący montaż kotła na biomasę instruuje użytkowników, w jaki sposób w przyszłości korzystać z urządzenia grzewczego, aby wykorzystać cały jego potencjał. Inwestując w nowoczesny kocioł, możemy być pewni nie tylko wysokiej wydajności, ale również wygodnego użytkowania. Na początku warto jednak dobrze zapoznać się z instrukcją obsługi kotła i spędzić trochę czasu w kotłowni na obserwacji procesu spalania. W ten sposób będziemy mogli uzyskać jak najlepsze wyniki pod kątem zużycia paliwa.
Nie wiesz jak dopasować właściwe rozwiązanie?
Określ swoje potrzeby, a my dobierzemy rozwiązanie dla Twojej inwestycji.