Trotex

Trotex
kropelka Ciepła woda
Frame Grzanie

Kompaktowy i oszczędny piec na zgazowanie drewna – Trotex

Kocioł Trotex to urządzenie przeznaczone do spalania drewna kawałkowego metodą zgazowania (dolnego spalania). Poszczególne elementy kotła zostały wykonane z blach o grubości 6–10 mm, co przekłada się nie tylko na wydajność pracy, ale także bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Piec zgazowujący drewno Trotex jest prosty i bezproblemowy w codziennej obsłudze. Urządzenie zostało wyposażone w elektroniczny regulator temperatury, który pozwala sterować pracą wentylatora wyciągowego i kontrolować tym samym temperaturę pracy kotła. Drzwiczki załadunkowe pieca są wspomagane siłownikiem gazowym, a zasyp kotła został zaprojektowany w taki sposób, by ułatwić załadunek większymi kawałkami drewna. Dymieniu przy otwarciu klapy załadunkowej zapobiegają z kolei wentylator wyciągowy oraz krańcówka.

Zapytaj o produkt

Wyposażenie

Standardowe

  • Wentylator wyciągowy
  • Sterownik ST 891 do kotła zasypowego (obsługa wentylatora, pomp CO i CWU, podłogowej oraz zaworu mieszającego)

Charakterystyka

ikonka ręki

Duża komora paleniskowa na drewno kawałkowe

ikonka ręki

Łatwy dostęp do wymiennika ułatwiający czyszczenie

ikonka ręki

Grubość blach od 6-10 mm

Dane techniczne

35

Trotex

Powierzchnia grzewcza kotła
3,5 m²
Nominalna moc cieplna
35 kW
Sprawność cieplna
89,5-90%
Max. temp. wody w kotle
95°C
Max. dopuszcz. ciśnienie w kotle
0,20 MPA
Wymagany ciąg kominowy
20 Pa
Przekrój otworu kominowego
20 ⌀
Pojemność wody w kotle
130 dm³
Orientacyjna powierzchnia budynku do ogrzania
do 400 m²
Zasilanie kotła
230/50 V/Hz
Moc wentylatora
75-100 W
Moc sterownika
11 W
Paliwo podstawowe
Drewno kawałkowe, wilgotność <15%

W związku z ciągłą modernizacją firma KOŁTON zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia i specyfikacji oferowanych towarów.
Treści zamieszczone na stronie są poglądowe i mogą się różnić w zależności od wielkości oraz wyposażenia kotła c.o. Szkice, zdjęcia i przekroje odzwierciedlają kotła c.o.

Wymiary

A – Średnica czopucha

B – Wysokość od spodu do spodu czopucha

D – Długość całkowita

E – Szerokość

H – Wysokość całkowita

I – Mufa zasilanie

J – Mufa powrót

kolton-trotex-wymiary

Wymiary

35

Trotex

A – Średnica czopucha
10 ⌀
B – Wysokość od spodu do spodu czopucha
113 cm
I – Mufa zasilanie
104 cm
J – Mufa powrót
40 cm
Średnica muf (gwint wewnętrzny)
6/4″
D – Długość całkowita
159 cm
E – Szerokość
60 cm
H – Wysokość całkowita
125 cm
Waga
700 kg

W związku z ciągłą modernizacją firma KOŁTON zastrzega sobie prawo wprowadzenia bez uprzedzenia zmian parametrów technicznych, wyposażenia i specyfikacji oferowanych towarów.
Treści zamieszczone na stronie są poglądowe i mogą się różnić w zależności od wielkości kotła. Szkice, zdjęcia i przekroje odzwierciedlają wygląd kotła c.o.

Zapytaj o produkt Trotex






    Zapytanie wysłane!

    Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

    Likwidacja kotła po okresie użytkowania

    Kocioł po okresie użytkowania należy ze względu na różnorodność materiałów, z jakich jest skonstruowany, oddać do odpowiednich punktów skupu surowców wtórnych. Podczas demontażu kotła, należy zachować wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa.

    Jak działa kocioł na zgazowanie drewna?

    Metoda zgazowywania drewna to jeden z najbardziej efektywnych sposobów jego spalania. Oto jak działa kocioł zgazowujący drewno: paliwo stałe zostaje podgrzane, a w efekcie procesu powstaje palny gaz drzewny – tzw. holzgas, który przechodzi do dolnej części kotła przez warstwę żaru i jest spalany w dyszy komory paleniskowej na skutek wymieszania się z tlenem. Piec na zgazowanie drewna wykorzystuje więc zjawisko pirolizy, czyli spalania gazów powstałych w wyniku spalania drewna z niedoborem tlenu, a końcowym efektem jest powstanie energii termicznej. Proces zachodzący we wszystkich kotłach zgazowujących drewna można podzielić na 4 etapy:

    • I – osuszanie i zgazowywanie drewna
    • II – wstępne spalanie gazu drzewnego
    • III – dopalanie gazu drzewnego i odbiór energii cieplnej ze spalin
    • IV – wyrzut ostudzonych spalin przez komin.

    Czym można palić w piecu zgazowującym drewno?

    Kocioł na zgazowanie drewna to urządzenie które może być zasilane drewnem kawałkowym, a także zrębkami, trocinami oraz brykietem. Co istotne, sprawdzi się tutaj zarówno drewno liściaste, jak również iglaste. Zaawansowana technologia oraz imponujące parametry techniczne tego urządzenia powodują, że proces spalania gazu drzewnego zachodzi tak samo efektywnie przy obu rodzajach opału, dostarczając więcej ciepła i generując mniej zanieczyszczeń.

    Zalety pieca na zgazowanie drewna

    Technologia zastosowana w kotłach na zgazowanie drewna czyni z tych urządzeń świetną alternatywę dla pieców na pellet, ekogroszek i innych paliw kopalnych. Te kompaktowe i wygodne w codziennym użytkowaniu kotły mogą służyć do ogrzewania domu, jak również przygotowania ciepłej wody użytkowej. Oto najważniejsze zalety kotłów zgazowujących drewno!

    Wydajność

    Wysoka wydajność urządzenia

    W procesie zgazowywania drewna zdecydowana większość opału zostaje zamieniona w energię cieplną, co oznacza bardzo wysoką wydajność pracy kotła, ta z kolei jest równoznaczna z mniejszymi wydatkami na opał (warto pamiętać o odpowiedniej wilgotności opału, która nie powinna przekraczać 15–20%).

    Niższa emisja spalin

    Jeszcze niższa emisja spalin

    Proces zgazowywania drewna wiąże się z niską emisją szkodliwych związków do atmosfery. Pirolityczne spalanie drewna to jeden z najczystszych sposobów pozyskiwania energii cieplnej z paliwa stałego.

    Oszczędności na ogrzewaniu

    Oszczędności na ogrzewaniu

    Przede wszystkim drewno to wciąż jeden z najtańszych rodzajów opału, ponadto ekonomia procesu zgazowywania drewna pozwala uzyskać więcej energii cieplnej z tej samej ilości paliwa niż przy standardowym spalaniu drewna.

    Wygoda i czystość obsługi

    Wygoda i czystość obsługi

    Trotex to kompaktowe urządzenie, które zostało zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowników: elektroniczny regulator temperatury, siłownik gazowy przy drzwiczkach, wentylator wyciągowy i podobne udogodnienia sprawiają, że urządzenie jest bezpieczne, proste i czyste w obsłudze.

    Możliwość uzyskania dofinansowania

    Możliwość uzyskania dofinansowania

    Nasz kocioł zgazowujący drewno spełnia normy EcoDesign i 5 klasy, co oznacza, że na zakup tego urządzenia można otrzymać dofinansowanie z jednego z kilku programów wsparcia.

    Czy można dostać dotację na kocioł zgazowujący drewno?

    Jak najbardziej! Piec zgazowujący drewno to nowoczesne urządzenie, które jak najbardziej wpisuje się w ogólnokrajowy program walki ze smogiem i promowania ekologicznych źródeł ogrzewania. Warto więc zapoznać się z lokalnymi programami wsparcia i postarać się o maksymalnie wysoką dotację na zakup pieca na drewno zgazowane.

    mężczyzna

    Nie wiesz jak dopasować właściwe rozwiązanie?

    Określ swoje potrzeby, a my dobierzemy rozwiązanie dla Twojej inwestycji.

    Uruchom formularz